Czwartek, 5 Grudnia 2019

Rekolekcje w rytmie RAP

Rekolekcje w rytmie RAPŻyjemy w czasach, gdzie coraz trudniej pociągnąć do żywej wiary młodych ludzi. Wychodząc temu naprzeciw, w dniach 20-22 lutego bieżącego roku zostały przeprowadzone rekolekcje wielkopostne w rytmie RAP. Trzydniowe spotkania poprowadził prowadził Arkadio - człowiek, który na co dzień zajmuje się muzyką rapową i kocha to, co robi. A, jak sam dawał świadectwo, robi to dla Boga i dla ludzi. Arkadio w czasie rekolekcji przekazywał młodym ludziom, jak Jezus zmienił jego życie. W trzecim dniu rekolekcji młodzież przystąpiła do sakramentu pokuty i uczestniczyła we Mszy św.

Raper, urodzony w roku 1990 w Nowym Sączu, z muzyką związany jest od roku 2002. Wtedy, wraz ze składem „Wizja Umysłu” współtworzył pierwsze utwory. Do 18. roku życia nagrał około 100 utworów.

Arkadio, będąc 12-letnim chłopcem, zaczął swój bunt. Alkohol i narkotyki odgrywały w jego życiu pierwszoplanową rolę. Doprowadziło to do handlu i długów. Całe to życie przygniotło go i zmusiło do szukania innych rozwiązań. Znalazł się w punkcie bez wyjścia, gdzie problemy go przerosły. Kiedy miał 17 lat zrozumiał, że takie życie nie ma sensu. Wielką rolę odegrał jego brat, który przez swoją postawę zwrócił uwagę i przekonał do zmiany. Chwilę później Arkadio poznał jezuitę Fabiana Błaszkiewicza, który pokazał mu, że chrześcijanin to „facet” z krwi i kości, który realizuje swoje pasje i talenty. Wtedy jego celem stało się inspirowanie ludzi do życia zgodnego ze swoimi pragnieniami.

Dziś Arkadio postawił w 100% na pracę z ludźmi. Za pomocą koncertów, warsztatów, konferencji, rekolekcji i innych wydarzeń ukazuje, że człowiek nie może być szczęśliwy, jeśli nie robi w życiu tego, co kocha.

ks. Radek Król