Piątek, 10 Lipca 2020

Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano

św. Michał Archanioł z Góry Objawień na GarganoJuż 12 kwietnia w niezwykłą podróż po Polsce wyruszy figura św. Michała z Groty Objawień na Gargano. W trakcie trwającej do końca roku peregrynacji odwiedzi ona ponad 50 parafii i kaplic, a kulminacją jej wizyty będą uroczystości odpustowe 29 września w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Uroczyste rozpoczęcie wędrówki już w najbliższy piątek w michalickiej Parafii Matki Bożej Fatimskiej i bł. Bronisława Markiewicza w Słupnie.

W ramach uroczystości peregrynacyjnych w parafiach wierni uczestniczyć będą mogli w nabożeństwach z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów oraz błogosławieństwie osób chorych, starszych i dzieci. Będzie również możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz zawierzenia siebie i swojej rodziny opiece Wodza Niebieskiego. Uroczystej „anielskiej” liturgii towarzyszyć będą homilie i konferencje tematyczne z udziałem kapłanów ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła oraz pokazy filmów związanych z Grotą Objawień na Górze Gargano.

Figura św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano wykonana została w roku 1507 przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino. Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Jest to jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów, wśród których miejsce zasłynęło niezwykłymi łaskami, które można tam wyprosić. Naszą michalicką parafię na Bemowie św. Michał Archanioł z Góry Objawień na Gargano odwiedzi w dniach 26-28 kwietnia 2013 roku. Rozpoczęcie uroczystości - godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

SZCZEGÓŁOWY PLAN NAWIEDZENIA


26 kwietnia (piątek)
17.30 – Nabożeństwo oczekiwania
18.00 – Uroczyste powitanie figury św. Michała Archanioła przy bramie świątyni, procesja do kościoła, Msza św. z nauką
20.00 – Czuwanie modlitewne ze św. Michałem Archaniołem
21.00 – Apel Jasnogórski
 
27 kwietnia (sobota)
7.30 – Godzinki ku św. Michała Archanioła
8.00 – Msza św. z nauką, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, błogosławieństwo osób starszych i chorych
10.00 – Msza św. z nauką, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, błogosławieństwo osób starszych i chorych
12.00 – Msza św. z nauką, błogosławieństwo rodzin i dzieci przed figurą św. Michała Archanioła, poświęcenie motocykli i rozpoczęcie sezonu motorowego, przejazd ulicami Bemowa, grill i atrakcje dla dzieci
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Chrystusa eucharystycznego ze św. Michałem Archaniołem
15.30 – Koronka Anielska o powołania kapłańskie i zakonne,modlitwa egzorcyzmem prostym
17.00 – Różaniec z Aniołami
18.00 – Msza św. z nauką o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.Po Mszy św. możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła
20.00 – Czuwanie modlitewne dla młodzieży, studentów i wszystkich chętnych
21.00 – Apel Jasnogórski
 
28 kwietnia (niedziela)
7.00 – Msza św. z nauką, Akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
8.00 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła
8.30 – Msza św. z nauką, Akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
10.00 – Msza św. z nauką, Akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
11.30 – Msza św. z nauką, Akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
13.00 – Msza św. z nauką, Akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
14.00 – Film o objawieniach i historii Sanktuarium w Monte Sant’ Angelo „Między wiarą a kulturą”
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Chrystusa eucharystycznego ze św. Michałem Archaniołem
15.30 – Koronka Anielska o powołania kapłańskie i zakonne, modlitwa egzorcyzmem prostym
17.00 – Różaniec z Aniołami
18.00 – Msza św. z nauką, Akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi
19.00 – Film o objawieniach i historii Sanktuarium w Monte Sant’ Angelo „Między wiarą a kulturą”
20.00 – Msza św. z nauką, Akt poświęcenia św. Michałowi Archaniołowi, procesja z figurą św. Michała Archanioła wokół kościoła, zakończenie nawiedzenia (przynosimy świece)
 
Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

Drukuj PDF

Powrót

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Copyright © Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów 2020

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates