Piątek, 10 Lipca 2020

Bemowo płonie!!!

Procesja z figurą Michała z GarganoRozpalił zimne serca. I to nie dlatego, że na pożegnanie niebo spowite ciemnością rozświetlił blask fajerwerków, jak w noc sylwestrową. Ale dlatego, że Bóg posłał z nieba ogień miłości, który zapłonął w ludzkich sercach. Ci, którzy trzeci dzień byli u św. Michała z Góry Gargano, wiedzą że był to czas mocy i łaski. To zasługa Bożego Archanioła, z którym tysiące wiernych trwało w uwielbieniu Boga. Bemowo w ogniu! Płonie!!! ZOBACZ ZDJĘCIA (fot. Rafał Świłło)
 
Trzeci dzień niezwykłej obecności św. Michała w parafii rozpoczął się od śpiewu Godzinek ku Jego czci. Później Msze św. z okolicznościową nauką, w czasie których każdy mógł powierzyć swoje życie świętemu z nieba. Po południu modlitwa ze św. Michałem Archaniołem przed Najświętszym Sakramentem, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Koronka uwielbienia Boga i wreszcie „anielski różaniec”. Wszystko w niezwykłym, duchowym klimacie.

Mszy św. na zakończenie nawiedzenia o godz. 20.00 przewodniczył proboszcz parafii ks. Józef Groński, a homilię wygłosił ks. Piotr Prusakiewicz. Kaznodzieja porównał św. Michała Archanioła do ochroniarza, który uniemożliwia niejedno nieszczęście, jakie mogłoby się stać człowiekowi w wymiarze ducha. „Więcej widzi, bo jest aniołem, jest bliżej Boga i niesie światło. Jest zaufanym Boga. I dlatego interweniuje. Może dzięki Niemu mamy mniej pokus. Może więcej łaski. Może uniemożliwia niejedną okazję do zła, przysyła opatrznościowego człowieka. A może jak ochroniarz przesunie bliżej Boga, do konfesjonału, by wyznać grzechy, do Komunii św., by Jezusa przyjąć, do dobrej książki, by ubogacić duszę. Oto kim jest Archanioł Michał”.

Ostatnim punktem uroczystości było pożegnanie figury Michała przez gospodarza parafii ks. Józefa Grońskiego, który mówił: „Boży Archaniele! Popatrz, ile tu jeszcze do zrobienia. Ilu ludzi skłóconych i zwaśnionych, ilu samotnych i chorych, ilu zagubionych i nie pojednanych z Bogiem, ilu smutnych i nieszczęśliwych. Popatrz ile rodzin rozbitych, ile małżeństw niesakramentalnych. Nie możesz nas teraz opuścić. Musisz pozostać na dobre i złe, z mocą z wysoka, z mocą od Boga samego”.

Po Mszy św. wierni, trzymając w rękach zapalone świece, przeszli w procesji z figurą ulicami parafii, śpiewając litanię i pieśni ku Jego czci. Kiedy siostry michalitki prowadziły Bożego Archanioła do swojej kaplicy zakonnej, zatrzęsła się ziemia i mury bemowskich bloków od fajerwerków i sztucznych ogni. To na cześć Archanioła Bożego.

Tak zakończyła się wizyta Michała z Góry Gargano. Rzucił ogień Bożej miłości do niejednego ludzkiego serca, zapalił je na nowo żywą wiarą. Przypomniał, że jest coś ważnego od świata – niebo. I jest Ktoś najważniejszy – Bóg. Jemu chwała i uwielbienie za czas mocy i łaski.

xrs

Drukuj PDF

Powrót

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Copyright © Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów 2020

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates